CARVER T290-450MM MED DUTY CLAMP
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Pinterest
CARVER T290-450MM MED DUTY CLAMP - ECLMDCR-T290-450
SKU:
ECLMDCR-T290-450
Availability:
In stock
Add to wishlist
Email a friend
Qty:
Add to cart
Overview
Contact Us
Carver T290-450 Medium Duty Rack Clamp 450mm
Product Specifications
Capacity : 450mm (18in).
Reach : 90mm (3.1/2in).
Overall Length : 655mm (25.3/4in).
Clamping Force : 1,800N.
Weight : 7.0kg.
Your name
Your email
Enquiry
Submit
Product Specifications
Capacity : 450mm (18in).
Reach : 90mm (3.1/2in).